Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Ωραια συνεργασια!!! Προσωπικα ο γονιδης μου ειναι αγαπητος σαν καλιτεχνης.
Να κανω αποπειρα να αναφερω ποιος θα ειναι πρωτο ονομα ή θα σκοτωθουμε;;;
Βασικα το φορουμ εχει πεσει λιγο και καπως πρεπει να τονωθει :lol:
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

sotirakos έγραψε: Τετ Ιούλ 17, 2019 7:26 pm Ωραια συνεργασια!!! Προσωπικα ο γονιδης μου ειναι αγαπητος σαν καλιτεχνης.
Να κανω αποπειρα να αναφερω ποιος θα ειναι πρωτο ονομα ή θα σκοτωθουμε;;;
Βασικα το φορουμ εχει πεσει λιγο και καπως πρεπει να τονωθει :lol:
Ναι πες μας ότι είναι ο Γονίδης πρώτο όνομα...
Εγώ πάλι δεν το αποκλείω να φεύγει κόσμος πριν το β' πρόγραμμα του Νότη γιατί δεν θα αντέχει Γονίδη..
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

jdarmody έγραψε: Τετ Ιούλ 17, 2019 10:49 pm
sotirakos έγραψε: Τετ Ιούλ 17, 2019 7:26 pm Ωραια συνεργασια!!! Προσωπικα ο γονιδης μου ειναι αγαπητος σαν καλιτεχνης.
Να κανω αποπειρα να αναφερω ποιος θα ειναι πρωτο ονομα ή θα σκοτωθουμε;;;
Βασικα το φορουμ εχει πεσει λιγο και καπως πρεπει να τονωθει :lol:
Ναι πες μας ότι είναι ο Γονίδης πρώτο όνομα...
Εγώ πάλι δεν το αποκλείω να φεύγει κόσμος πριν το β' πρόγραμμα του Νότη γιατί δεν θα αντέχει Γονίδη..
Αφού για τον Γονιδη θα έρχεται ο κόσμος όπως και με την παολα 😂😂
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Εγω θεωρω οτι θα υπαρχει αλληλοσεβασμος, καμια σχεση με την Παγωνα.
DimitrisGk
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2018 6:38 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από DimitrisGk »

Καλά ρε παιδιά μην συγκρίνουμε γονιδη με παολα ο γονιδης έχει διαγράψει χιλιόμετρα πάνω σε πίστες έχει πολύ σημαντική δισκογραφία και πολύ ωραία φωνή και τραγούδια επίσης
Όπως έχει και μεγάλο fun club ο κόσμος που θα πάει στο μαγαζί θα πάει για να ακούσει ένα άκρως λαϊκό πρόγραμμα κάτι που πρεσβευουν και οι δύο
Κρύβομαι από τους άλλους και απο μένα
dimitris13
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2016 3:34 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dimitris13 »

καλημέρα παιδία! Σε αντίθεση με πολύ κόσμο που τον βλέπω ευχαριστημένο και χαρούμενο με την επικείμενη συνεργασία θα ήθελα να εκφράσω τον προβληματισμό μου και την αντίθεσή μου στην συνεργασία και στο τι τελικά μπορεί να προσφέρει στον Νότη. κατανοώ και δέχομαι πως ο Γονίδης κατά καιρούς έχει γράψει και τραγουδήσει κάποια ωραία λαϊκά κομμάτια και πως εκτιμά τον Νότη αλλά κακά τα ψέματά εν ετει 2019 είναι 1 ανενεργός τραγουδιστής. Δεν παίζεται πουθενά δεν έχει κανένα ρεύμα κόσμου να τον ακολουθεί(π.χ Καρρας) ενώ πολλές φορές οι συνεντεύξεις του προκαλούν αρνητικά σχόλια με πολύ κόσμο πλέον να τον θεωρεί(όχι άδικα) ελαφρώς γραφικό. πέρσι εμφανιζόταν με τον Μακρόπουλο στο frangelico που δεν το λες και μεγάλο μαγαζί και γενικά πλέον θεωρείται και είναι εκτός συστήματος θα τολμούσα να τον χαρακτηρίσω ως ξεπερασμένο. άρα αλήθεια τι περιμένει να κερδίσει ο Νότης από αυτήν την συνεργασία ενάντια στον μεγάλο ανταγωνισμό του χειμώνα. κόσμο? προβολή? καλή δημοσιότητα? σχολιάζουμε αρνητικά(δικαίως)την απαράδεκτη συμπεριφορά της Πάολας αλλά καλώς η κακώς η περσινή συνεργασία μέχρι να γίνει ο τσακωμός ήταν υπερεπιτυχημένη από προσέλευση κόσμου. μπορούμε να ισχυριστούμε πως ο Γονίδης (αυτήν την στιγμή) θα φέρει τον μισό κόσμο από αυτόν που μπορεί να φέρει η Πάολα? και τέλος σαν θέμα έρχεται και τι θα δούμε και φέτος από τον Νότη? δλδ οι συνεργασίες θα ήταν εντελώς αδιάφορες ως προς το όνομα (όπως ήταν παλιά)εάν ο ίδιος είχε το ίδιο έρεισμα στον κόσμο ή παρουσίαζε κάτι τόσο δυνατό που το 2ο όνομα ξεχνιόταν ποιος ήταν και τι κάνει. Δυστυχώς αυτήν την στιγμή οι συνεργασίες με γνωστά ονόματα γίνονται για να φέρουν και αυτά κάποιον κόσμο και για να δομηθεί το πρόγραμμα με άλλον τρόπο από ότι παλιότερα. ο χρόνος παραμονής του στην σκηνή έχει μειωθεί αισθητά(κατανοητό λόγω ηλικίας-αλλά δεν παύει να είναι μείον) και το πρόγραμμα παραμένει το ίδιο τις 4 τελευταίες σεζόν (μικρό πρόγραμμα με πολύ συγκεκριμένα χιλιοειπωμένα τραγούδια και με πολύ μικρές διαφοροποιήσεις).εάν και φέτος λοιπόν δούμε μια από τα ίδια νομίζω πως δημιουργείται θέμα ακόμα και για μας του τι να πάμε να δούμε όταν και ο συνεργάτης που θα υπάρχει φέτος δεν έχει να εγγυηθεί κάποια ιδιαίτερη προσέλευση κόσμου ή κάποιο φοβερό playlist. προσωπική άποψη ύστερα από τόσες γεμάτες προηγούμενες χρονιές εάν δεν υπήρχε κάτι καλύτερο σε συνεργασία ας έκανε 1 διάλλειμα να έβγαινε ο καινούριος δίσκος και ας επανερχόταν από αρχές 2020 σε κάποιο μαγαζί απαλλαγμένος και από το άγχος του ανταγωνισμού στο διάστημα Νοέμβριος- Ιανουάριος. καλή συνέχεια σε όλους.
ENA ME TH NYXTA ENA ΓΙΝΕΣΑΙ
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

dimitris13 έγραψε: Πέμ Ιούλ 18, 2019 11:22 am καλημέρα παιδία! Σε αντίθεση με πολύ κόσμο που τον βλέπω ευχαριστημένο και χαρούμενο με την επικείμενη συνεργασία θα ήθελα να εκφράσω τον προβληματισμό μου και την αντίθεσή μου στην συνεργασία και στο τι τελικά μπορεί να προσφέρει στον Νότη. κατανοώ και δέχομαι πως ο Γονίδης κατά καιρούς έχει γράψει και τραγουδήσει κάποια ωραία λαϊκά κομμάτια και πως εκτιμά τον Νότη αλλά κακά τα ψέματά εν ετει 2019 είναι 1 ανενεργός τραγουδιστής. Δεν παίζεται πουθενά δεν έχει κανένα ρεύμα κόσμου να τον ακολουθεί(π.χ Καρρας) ενώ πολλές φορές οι συνεντεύξεις του προκαλούν αρνητικά σχόλια με πολύ κόσμο πλέον να τον θεωρεί(όχι άδικα) ελαφρώς γραφικό. πέρσι εμφανιζόταν με τον Μακρόπουλο στο frangelico που δεν το λες και μεγάλο μαγαζί και γενικά πλέον θεωρείται και είναι εκτός συστήματος θα τολμούσα να τον χαρακτηρίσω ως ξεπερασμένο. άρα αλήθεια τι περιμένει να κερδίσει ο Νότης από αυτήν την συνεργασία ενάντια στον μεγάλο ανταγωνισμό του χειμώνα. κόσμο? προβολή? καλή δημοσιότητα? σχολιάζουμε αρνητικά(δικαίως)την απαράδεκτη συμπεριφορά της Πάολας αλλά καλώς η κακώς η περσινή συνεργασία μέχρι να γίνει ο τσακωμός ήταν υπερεπιτυχημένη από προσέλευση κόσμου. μπορούμε να ισχυριστούμε πως ο Γονίδης (αυτήν την στιγμή) θα φέρει τον μισό κόσμο από αυτόν που μπορεί να φέρει η Πάολα? και τέλος σαν θέμα έρχεται και τι θα δούμε και φέτος από τον Νότη? δλδ οι συνεργασίες θα ήταν εντελώς αδιάφορες ως προς το όνομα (όπως ήταν παλιά)εάν ο ίδιος είχε το ίδιο έρεισμα στον κόσμο ή παρουσίαζε κάτι τόσο δυνατό που το 2ο όνομα ξεχνιόταν ποιος ήταν και τι κάνει. Δυστυχώς αυτήν την στιγμή οι συνεργασίες με γνωστά ονόματα γίνονται για να φέρουν και αυτά κάποιον κόσμο και για να δομηθεί το πρόγραμμα με άλλον τρόπο από ότι παλιότερα. ο χρόνος παραμονής του στην σκηνή έχει μειωθεί αισθητά(κατανοητό λόγω ηλικίας-αλλά δεν παύει να είναι μείον) και το πρόγραμμα παραμένει το ίδιο τις 4 τελευταίες σεζόν (μικρό πρόγραμμα με πολύ συγκεκριμένα χιλιοειπωμένα τραγούδια και με πολύ μικρές διαφοροποιήσεις).εάν και φέτος λοιπόν δούμε μια από τα ίδια νομίζω πως δημιουργείται θέμα ακόμα και για μας του τι να πάμε να δούμε όταν και ο συνεργάτης που θα υπάρχει φέτος δεν έχει να εγγυηθεί κάποια ιδιαίτερη προσέλευση κόσμου ή κάποιο φοβερό playlist. προσωπική άποψη ύστερα από τόσες γεμάτες προηγούμενες χρονιές εάν δεν υπήρχε κάτι καλύτερο σε συνεργασία ας έκανε 1 διάλλειμα να έβγαινε ο καινούριος δίσκος και ας επανερχόταν από αρχές 2020 σε κάποιο μαγαζί απαλλαγμένος και από το άγχος του ανταγωνισμού στο διάστημα Νοέμβριος- Ιανουάριος. καλή συνέχεια σε όλους.
Σεβομαι την αποψη σου αλλα θα μου επιτρεψεις να μην συμφωνησω σε ουτε μια γραμμη απ' οσα εγραψες.
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

Διακρίνω μία ανάμεικτη υποδοχή της συνεργασίας με Γονίδη από το φόρουμ. Ας τα πάρουμε με τη σειρά. Τι ψάχνουμε από το όνομα που θα συνοδεύει τον Νότη; Μία στοιχειώδη καλλιτεχνική υπόσταση; Κόσμο που θα φέρει μαζί του; Κονέ με το σύστημα; Θέληση να προσαρμοστεί ότι θα είναι φυσικά το δεύτερο όνομα; Νομίζω ότι ο καθένας από εμάς επιζητά κάτι διαφορετικό αλλά αντιλαμβάνεται ότι κάποιος που θα τα συνδύαζε όλα δεν υφίσταται. Ας μιλήσουμε με βάση τα δεδομένα: όταν συνεργάστηκε με τον Καρρά λέγαμε ''τι ωραία, κουβαλάει και ο Βασίλης τους δικούς του, πίτα το μαγαζί. Αλλά δεν ακούγεται πια ο άτιμος''. Όταν συνεργάστηκε με Ζήνα λέγαμε: ''Φωνάρα η Πέγκυ, αλλά πού είναι η απήχησή της στον κόσμο;''. Όταν συνεργάστηκε με Πάολα: "τρένο το μαγαζί, αλλά αχρείαστα τα τρελιάρικα της'' και φυσικά υπήρξε και ο μετέπειτα τσακωμός τους. Αν δηλαδή το καλοσκεφτείτε, δεν ήμαστε ευχαριστημένοι με τίποτα. Ας συνειδητοποιήσουμε ότι δεν μπορούμε να έχουμε συνδυαστικά για δεύτερο όνομα ''αηδόνι'' στην περίοδο ακμής του, με τεράστιο φαν κλαμπ, φιλίες με το σύστημα, διάθεση συνεργατικότητας και χαρακτήρα που θα έδενε με τον Νότη. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα μαζί! Μην φτάνουμε στο σημείο να υποτιμούμε καλλιτεχνικά ανθρώπους σαν τον Γονίδη. Υποκειμενικό αυτό που θα πω αλλά φωνητικά εμένα μου κάθεται πολύ καλύτερα σε σχέση με Καρρά και Πάολα. Στερείται ενθουσιώδους ρεύματος; Μάλλον ναι, αλλά με αυτή τη λογική θα έπρεπε να παίρναμε κάποιον σαν τον Αργυρό ή τους λοιπούς τσαρλατάνους που κυκλοφορούν και κακοποιούν τα αυτιά μας. Ο Γονίδης δεν είναι Νότης, αλλά έχει και κάποιους ύμνους να πει, έχει διαδρομή και η φωνή του είναι ωραία για όσους ακόμη τη βρίσκουν με το λαικό τραγούδι. Προτιμάτε δηλαδή τον Ρέμο και προσδοκάτε να πάνε όλα καλά με αυτή τη σουπιά του συστήματος; Θα είχε ενδιαφέρον να κάναμε ένα γκάλοπ στο φόρουμ για το ποιο θα ήταν το ιδανικό δεύτερο όνομα για τον Νότη: μάλλον ο κανένας θα έβγαινε...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Προσωπική μου άποψη κι εμένα αν δεν υπάρχει συνύπαρξη στην πίστα δεν έχει νόημα μια συνεργασία με καλλιτέχνες βεληνεκούς.Πόσο μάλλον αν δεν ανανεωθεί και το πρόγραμμα του.Ξέρω,κάθε χρόνο τις ημέρες που ανακοινώνεται το σχήμα πάντα αυτό θα αναφέρουμε,αλλά δυστυχώς επιβάλλεται να το θίγουμε και ας μην υπάρχει προοπτική να συμβεί...Και όποιος γνωρίζει,τι χωρητικότητα έχει το μαγαζί;;; Όπως είδα στις φωτογραφίες μου φέρνει κάτι σε λίγο πιο μικρό Έναστρον...οι κατέχοντες ας μας διαφωτίσουν...
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Δεν υπάρχει ιδανική συνεργασία, αλλά για παράδειγμα, ένα σχήμα με τον Πλούταρχο θα ήταν μια πολύ καλή επιλογή. Τώρα όλα τα υπόλοιπα είναι γούστα του καθενός. Άλλος θα μας πει ότι ο Γονίδης είναι το πρώτο όνομα, άλλος ότι δεν υφίσταται καν. Εγώ θα συμφωνήσω με τον Δημήτρη σε γενικές γραμμές, δηλαδή ποια ήταν η τελευταία επιτυχημένη συνεργασία του Γονίδη σε μεγάλο μαγαζί; Ψιλοανενεργός είναι. Κι ο δικός μας δεν παίζει στα μέσα, αλλά σε ζωντανές εμφανίζεις είναι πάντα στα δυνατά σχήματα ακόμα και τα τελευταία χρόνια που είχαμε όσα είχαμε.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

jdarmody έγραψε: Πέμ Ιούλ 18, 2019 10:04 pm Δεν υπάρχει ιδανική συνεργασία, αλλά για παράδειγμα, ένα σχήμα με τον Πλούταρχο θα ήταν μια πολύ καλή επιλογή. Τώρα όλα τα υπόλοιπα είναι γούστα του καθενός. Άλλος θα μας πει ότι ο Γονίδης είναι το πρώτο όνομα, άλλος ότι δεν υφίσταται καν. Εγώ θα συμφωνήσω με τον Δημήτρη σε γενικές γραμμές, δηλαδή ποια ήταν η τελευταία επιτυχημένη συνεργασία του Γονίδη σε μεγάλο μαγαζί; Ψιλοανενεργός είναι. Κι ο δικός μας δεν παίζει στα μέσα, αλλά σε ζωντανές εμφανίζεις είναι πάντα στα δυνατά σχήματα ακόμα και τα τελευταία χρόνια που είχαμε όσα είχαμε.
Οντως μια συνεργασία με Πλούταρχο θα ήταν ιδανική.. Ξέρει κανένας πως πήγε το σχήμα του Γονιδη πέρυσι;
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Στον Πριόβολο ο Σφακιανάκης. Το παρασκήνιο της συμφωνίας με τον Γονίδη.
https://nassosblog.gr/2019/07/17/%cf%83 ... %83%ce%ba/
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

66

SFAKIANAKIS NOTIS

ΝΥΧΤΕΣ ΜΑΓΙΚΕΣ LIVE

https://www.ifpi.gr/charts_el.html
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »



Υ.Γ. Καλά ο Νάσος κάθε χρόνο τέτοια περίοδο γράφει για ντουέτα και ντουέτα δεν βλέπουμε. Μακάρι να γίνει η έκπληξη φέτος. Για μένα ο Βασίλης Δήμας θα ήταν ιδανικός για να συμπληρώσει το σχήμα και να δημιουργηθεί μία δυνατή τριάδα. Εχει συνεργαστεί και με τους δύο καλλιτεχνικά, τους ξέρει και τον ξέρουν. Από κει και πέρα, ζήσαμε για να διαβάσουμε ότι δεν είναι πρώτο όνομα ο Σταμάτης. Θα ήθελαν πολλοί να έχουν το ρεπερτόριο του. Νότης, Γονίδης, Καρράς είναι οι τελευταίοι ενεργοί γίγαντες του γνήσιου λαικού τραγουδιού, με εμφανίσεις κάθε χρόνο και κυκλοφορίες δίσκων. Με φανατικά κοινά να τους ακολουθούν παντού. Μετά τους τρεις, πρέπει να πας αρκετά χρόνια πίσω για να βρεις άλλους...Όπως διαβασα κάπου και μου άρεσε, είναι οι Γκάλης, Γιαννάκης, Φάνης του λαικού τραγουδιού τα τελευταία 30 χρόνια.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Scorpion86 έγραψε: Σάβ Ιούλ 20, 2019 9:12 pm

Υ.Γ. Καλά ο Νάσος κάθε χρόνο τέτοια περίοδο γράφει για ντουέτα και ντουέτα δεν βλέπουμε. Μακάρι να γίνει η έκπληξη φέτος. Για μένα ο Βασίλης Δήμας θα ήταν ιδανικός για να συμπληρώσει το σχήμα και να δημιουργηθεί μία δυνατή τριάδα. Εχει συνεργαστεί και με τους δύο καλλιτεχνικά, τους ξέρει και τον ξέρουν. Από κει και πέρα, ζήσαμε για να διαβάσουμε ότι δεν είναι πρώτο όνομα ο Σταμάτης. Θα ήθελαν πολλοί να έχουν το ρεπερτόριο του. Νότης, Γονίδης, Καρράς είναι οι τελευταίοι ενεργοί γίγαντες του γνήσιου λαικού τραγουδιού, με εμφανίσεις κάθε χρόνο και κυκλοφορίες δίσκων. Με φανατικά κοινά να τους ακολουθούν παντού. Μετά τους τρεις, πρέπει να πας αρκετά χρόνια πίσω για να βρεις άλλους...Όπως διαβασα κάπου και μου άρεσε, είναι οι Γκάλης, Γιαννάκης, Φάνης του λαικού τραγουδιού τα τελευταία 30 χρόνια.
Εδώ θα διαφωνήσω.. Ο Γονιδης αυτή την στιγμή τουλάχιστον εμπορικά δεν είναι πρώτο όνομα. Ναι μεν έχει ένα καλό ρεπερτόριο και συγκεκριμένο κοινό που τον ακολουθεί αλλά σε καμία περίπτωση δεν αυτή την στιγμή "βαρύ" όνομα - εμπορικά πάντα- στην νύχτα. Έχει πάρα πολύ καιρό να βγάλει επιτυχία και γενικά οι συνεργασίες του κινούνται σε ρηχά επίπεδα
Άβαταρ μέλους
SFAKattack10
Δημοσιεύσεις: 2088
Εγγραφή: Τρί Αύγ 10, 2010 5:19 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SFAKattack10 »

Scorpion86 έγραψε: Σάβ Ιούλ 20, 2019 9:12 pm Για μένα ο Βασίλης Δήμας θα ήταν ιδανικός για να συμπληρώσει το σχήμα και να δημιουργηθεί μία δυνατή τριάδα. Εχει συνεργαστεί και με τους δύο καλλιτεχνικά, τους ξέρει και τον ξέρουν.
Με τον Νοτη ξεκινησε, με τον Γονιδη ειναι και κουμπαροι. Και εγω το σκεφτηκα αυτο.
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

Tsachno21 έγραψε: Κυρ Ιούλ 21, 2019 1:32 am
Scorpion86 έγραψε: Σάβ Ιούλ 20, 2019 9:12 pm

Υ.Γ. Καλά ο Νάσος κάθε χρόνο τέτοια περίοδο γράφει για ντουέτα και ντουέτα δεν βλέπουμε. Μακάρι να γίνει η έκπληξη φέτος. Για μένα ο Βασίλης Δήμας θα ήταν ιδανικός για να συμπληρώσει το σχήμα και να δημιουργηθεί μία δυνατή τριάδα. Εχει συνεργαστεί και με τους δύο καλλιτεχνικά, τους ξέρει και τον ξέρουν. Από κει και πέρα, ζήσαμε για να διαβάσουμε ότι δεν είναι πρώτο όνομα ο Σταμάτης. Θα ήθελαν πολλοί να έχουν το ρεπερτόριο του. Νότης, Γονίδης, Καρράς είναι οι τελευταίοι ενεργοί γίγαντες του γνήσιου λαικού τραγουδιού, με εμφανίσεις κάθε χρόνο και κυκλοφορίες δίσκων. Με φανατικά κοινά να τους ακολουθούν παντού. Μετά τους τρεις, πρέπει να πας αρκετά χρόνια πίσω για να βρεις άλλους...Όπως διαβασα κάπου και μου άρεσε, είναι οι Γκάλης, Γιαννάκης, Φάνης του λαικού τραγουδιού τα τελευταία 30 χρόνια.
Εδώ θα διαφωνήσω.. Ο Γονιδης αυτή την στιγμή τουλάχιστον εμπορικά δεν είναι πρώτο όνομα. Ναι μεν έχει ένα καλό ρεπερτόριο και συγκεκριμένο κοινό που τον ακολουθεί αλλά σε καμία περίπτωση δεν αυτή την στιγμή "βαρύ" όνομα - εμπορικά πάντα- στην νύχτα. Έχει πάρα πολύ καιρό να βγάλει επιτυχία και γενικά οι συνεργασίες του κινούνται σε ρηχά επίπεδα
Την επιχειρηματολογία μου για τον Γονίδη αλλά και τον εκάστοτε ''συνοδοιπόρο'' του Νότη την ανέπτυξα και σε άλλο post. Αλλά φίλε νομίζω αδικείς λίγο τον Σταμάτη. Αυτό το ότι έχει ''πάρα πολύ καιρό να βγάλει επιτυχία'' δεν ακούγεται εύηχο, ειδικά αν αναλογιστείς ότι και για τον δικό μας το ίδιο λένε πολλοί μη νοτικοί. Γιατί εμείς μπορεί να ξέρουμε από έξω και ανακατωτά όλα του τα τραγούδια των τελευταίων ετών αλλά η πλατιά μάζα τα αγνοεί ελέω και του αποκλεισμού από ραδιόφωνα και λοιπά μέσα. Σαν να λέμε από το ''Τσιγγανάκι'' μέχρι "Τα πιο μεγάλα σ' αγαπώ'' απόσταση 7 ετών (2011-2018). Νομίζω στην προσπάθεια προώθησης των πιο νέων και κατά βάση ατάλαντων ή μέτριων ''καλλιτεχνών'' φαγώθηκε και ο Γονίδης από το προσκήνιο. Τώρα μην ανοίξουμε πάλι το θέμα για το ποιοι και γιατί προωθούνται δίχως αμιγώς καλλιτεχνικά κριτήρια γιατί δεν θα τελειώσουμε μέχρι τα Χριστούγεννα...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

notikos21 έγραψε: Κυρ Ιούλ 21, 2019 11:12 am
Tsachno21 έγραψε: Κυρ Ιούλ 21, 2019 1:32 am
Scorpion86 έγραψε: Σάβ Ιούλ 20, 2019 9:12 pm

Υ.Γ. Καλά ο Νάσος κάθε χρόνο τέτοια περίοδο γράφει για ντουέτα και ντουέτα δεν βλέπουμε. Μακάρι να γίνει η έκπληξη φέτος. Για μένα ο Βασίλης Δήμας θα ήταν ιδανικός για να συμπληρώσει το σχήμα και να δημιουργηθεί μία δυνατή τριάδα. Εχει συνεργαστεί και με τους δύο καλλιτεχνικά, τους ξέρει και τον ξέρουν. Από κει και πέρα, ζήσαμε για να διαβάσουμε ότι δεν είναι πρώτο όνομα ο Σταμάτης. Θα ήθελαν πολλοί να έχουν το ρεπερτόριο του. Νότης, Γονίδης, Καρράς είναι οι τελευταίοι ενεργοί γίγαντες του γνήσιου λαικού τραγουδιού, με εμφανίσεις κάθε χρόνο και κυκλοφορίες δίσκων. Με φανατικά κοινά να τους ακολουθούν παντού. Μετά τους τρεις, πρέπει να πας αρκετά χρόνια πίσω για να βρεις άλλους...Όπως διαβασα κάπου και μου άρεσε, είναι οι Γκάλης, Γιαννάκης, Φάνης του λαικού τραγουδιού τα τελευταία 30 χρόνια.
Εδώ θα διαφωνήσω.. Ο Γονιδης αυτή την στιγμή τουλάχιστον εμπορικά δεν είναι πρώτο όνομα. Ναι μεν έχει ένα καλό ρεπερτόριο και συγκεκριμένο κοινό που τον ακολουθεί αλλά σε καμία περίπτωση δεν αυτή την στιγμή "βαρύ" όνομα - εμπορικά πάντα- στην νύχτα. Έχει πάρα πολύ καιρό να βγάλει επιτυχία και γενικά οι συνεργασίες του κινούνται σε ρηχά επίπεδα
Την επιχειρηματολογία μου για τον Γονίδη αλλά και τον εκάστοτε ''συνοδοιπόρο'' του Νότη την ανέπτυξα και σε άλλο post. Αλλά φίλε νομίζω αδικείς λίγο τον Σταμάτη. Αυτό το ότι έχει ''πάρα πολύ καιρό να βγάλει επιτυχία'' δεν ακούγεται εύηχο, ειδικά αν αναλογιστείς ότι και για τον δικό μας το ίδιο λένε πολλοί μη νοτικοί. Γιατί εμείς μπορεί να ξέρουμε από έξω και ανακατωτά όλα του τα τραγούδια των τελευταίων ετών αλλά η πλατιά μάζα τα αγνοεί ελέω και του αποκλεισμού από ραδιόφωνα και λοιπά μέσα. Σαν να λέμε από το ''Τσιγγανάκι'' μέχρι "Τα πιο μεγάλα σ' αγαπώ'' απόσταση 7 ετών (2011-2018). Νομίζω στην προσπάθεια προώθησης των πιο νέων και κατά βάση ατάλαντων ή μέτριων ''καλλιτεχνών'' φαγώθηκε και ο Γονίδης από το προσκήνιο. Τώρα μην ανοίξουμε πάλι το θέμα για το ποιοι και γιατί προωθούνται δίχως αμιγώς καλλιτεχνικά κριτήρια γιατί δεν θα τελειώσουμε μέχρι τα Χριστούγεννα...
Ίσως να τον αδικώ λίγο έχεις δίκιο απλά γνώμη μου είναι ότι ο Νοτης στάθηκε στα πόδια του πάρα τον αποκλεισμό ή την παραπληροφορηση των ΜΜΕ ενώ ο Σταμάτης όχι. Τον εκτιμώ απεριόριστα καλλιτεχνικά και σίγουρα γουστάρω την συνεργασία.. Τέλος πάντων αυτά είναι απλές θεωρίες.. Πιστεύω θα έχουμε ένα πολύ ωραίο σχήμα..
Άβαταρ μέλους
J&B
Δημοσιεύσεις: 834
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 01, 2008 1:40 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από J&B »

Στο FB στην σελίδα για την συναυλία του Χρυσοβέργη αναφέρεται σε κάποια σχόλια ότι η συναυλία θα πάει για 6/10.
Κοιμόμουνα και ξύπνησα μονάχα που τα αντίκρυσα...
eptapsuxos
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Δευ Μαρ 11, 2019 3:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από eptapsuxos »

Ο Γονιδης για μενα δεν ειναι σωστη επιλογη για φετος. Ανεβαινει ο μεσος ορος ηλικιας των θεατων/ ακροατων. Ειναι και οι 2 πλεον 60+. Παρ΄ολα αυτα ενα τριτο γυναικειο ονομα θα εδενε καλυτερα τη συνεργασια. Ο Γονιδης οταν ο Ροκος ελεγε οτι ο Σφακιανακης κολυμπαει μες τα σκατα το 2013 ειχε σε πρωινη εκπομπη ταχθει υπερ του Νοτη τοτε. Τωρα για το ποιος ειναι το πρωτο ονομα αλλοι θα πουν Γονιδης γτ ειναι πιο παλιος αλλοι και δικαια για μενα Νοτης γιατι εχει περισσοτερες πωλησεις δισκων, πιο πολλες επιτυχιες και καλυτερες πορειες σε νυχτερινα κεντρα.


ΥΓ. Για μενα ο Νοτης θα επρεπε να επικεντρωθει στη δισκογραφια να βγαλει 5 6 υμνους ακομα, παρα στις εμφανισεις.
Απάντηση