Άννα - Νατάσα - Καίτη - Δέσποινα - Πέγκυ - Έλλη, Φοίβος, κλπ.

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
sakis88888
Δημοσιεύσεις: 1759
Εγγραφή: Τρί Αύγ 08, 2006 12:00 pm

Re: Άννα - Νατάσα - Καίτη - Δέσποινα - Πέγκυ - Έλλη, Φοίβος, κλπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sakis88888 »

otan se proigoumeno post mou milisa gia ta diaxronika kommatia tou gia kai anefera poia einai...kai einai polla perissotera apo tou "sto kokkino" o entek symfwnise oti einai pio diaxroniko cd alla simeiwse pws einai (to kokkino) pio epityximeno logw emporikotitas, oti ola ta kommatia tou eginan soukse.

ALLA pri liga post episis thewrei pws to kokkino einai pio epitiximeno giati exei kai pio diaxronika kommatia!!!!


telika re sy entek ti pisteueis?....h exeis mperdeutei apo ta polla post sou gia na "epivalleis" ti gnwmi sou...
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: Άννα - Νατάσα - Καίτη - Δέσποινα - Πέγκυ - Έλλη, Φοίβος, κλπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

sakis88888 έγραψε:otan se proigoumeno post mou milisa gia ta diaxronika kommatia tou gia kai anefera poia einai...kai einai polla perissotera apo tou "sto kokkino" o entek symfwnise oti einai pio diaxroniko cd alla simeiwse pws einai (to kokkino) pio epityximeno logw emporikotitas, oti ola ta kommatia tou eginan soukse.

ALLA pri liga post episis thewrei pws to kokkino einai pio epitiximeno giati exei kai pio diaxronika kommatia!!!!


telika re sy entek ti pisteueis?....h exeis mperdeutei apo ta polla post sou gia na "epivalleis" ti gnwmi sou...
Δεν νομίζω πως κανένας γενικά θέλει να "επιβάλει" τη γνώμη του, σε οποιοδήποτε θέμα!
Απλά επιχειρηματολογούμε για να υποστηρίξουμε την άποψη μας! Όπως πολύ σωστά κάνεις κι εσύ.
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: Άννα - Νατάσα - Καίτη - Δέσποινα - Πέγκυ - Έλλη, Φοίβος, κλπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

Όλες μου οι απαντήσεις στο post! Πεστε μου σε ποιο σημείο βλέπεται αντιφάσεις! Νομίζω ότι επειδή πολύ απλά δεν μπορείτε να δεχτήτε μια άποψη και δεν μπορείτε να την διαψεύσετε, προσπαθείτε να το κάνετε ξεφεύγοντας!
Entek έγραψε: to Sto Kokkino einai apo ta oraiotera albums pou evgale o foivos!
Entek έγραψε: +1
vasika to STO KOKKINO PLATINUM EDITION kai to GEIA + ANTE GEIA COLLECTOR'S EDITION einai oi mones epanekdoseis tou Foivou pou exoun logo iparksis kai ta tragoudia enisxioun tin prwti ekdosi! Diafwnw gia to album tou Mazonaki (SAVVATO). Den mou arese ka8olou!
To STO KOKKINO htan gia mena to teleftaio kalo (sto sinolo tou) album tou foivou! mexri kai simera to akouw poli euxarista otan eimai se dia8esi!
Prosopika se posotita kai "poiotita"* soukse einai anwtero kai apo to GEIA! Kai ean auto to disko ton elege i Vandi kai itan to follow-up tou GEIA tote 100% 8a to ksepernouse se pwliseis!

*tonizw ta eisagwgika kai lew oti sto STO KOKKINO gnwrizes ka8e ena track, akoma kai to Outro, kati pou dn isxie sto GEIA!

Entek έγραψε:
MusicLover έγραψε: To ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ τον έχεις ακούσει τον δίσκο;
nai, kai to xw agorasei ki olas, kai den to 8ewrw isaksio tou STO KOKKINO! Einai ena omorfo album me arketi "koilia" omws!
MusicLover έγραψε: Επίσης το 10 Χ.Μ. στο σύνολό του το θεωρείς κακό άλμπουμ;
Nai. Akrws metriotato! oute sto miso den plisiazei tin souksedomixani pou htan to STO KOKKINO!
Entek έγραψε:
chris3m έγραψε:
XSLOVE έγραψε:prosopika pisteuo pos o foivos kapou arxise na xanei to paixnidi meta to 2004-2005.
safos k ta metepita albums tou eb galan hits alla den itan diskoi pou 8 sta 10 komamtia ginontan hits.
exalou den einai periergo to gegonos oti ta kommatia pou egrapse sta 90s akomh kanoun ais8isi apo ta kommatia pou egrapse ta teleutaia 5 xronia
Έγώ συμφωνώ και διαφωνώ μαζί σου!

Συμφωνώ στο ότι μετά το 2005 δεν έβγαλε κάτι που να ...ταρακουνήσει, κάτι που να είναι 10 στα 10 (όπως Ευαισθησίες, Κόκκινο κλπ.) αλλά έβγαλε δίσκους με μεμονομένα songs να κάνουν αίσθηση.
Διαφωνώ γιατί και πριν το 2005 είχε βγάλει κάτι ...χαζά όπως πχ. Η αγάπη βλάπτει σοβαρά την υγεία (και τα υπόλοιπα του Λεμπέση) αλλά και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ που στο σύνολο δεν έκανε ...μπαμ για Βανδή!

Το ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ το συγκαταλέγουν στα πετυχημένα του Φοίβου, προσωπικά θεωρώ πως είναι ο μόνος πετυχημένος (ουσιαστικά) του Πετρέλη, που ακούστηκε περισσότερο σε σχέση με τους άλλους! Σίγουρα είχε αρκετά καλά τραγούδια αλλά αν δεν είχε και το ΚΕΡΝΑΩ δεν νομίζω να έκανε τόσο ντόρο. Σε καμία όμως περίπτωση δεν συγκρίνεται με το ΚΟΚΚΙΝΟ, θα το σύγκρινα ευχαρίστως με το ΣΑΒΒΑΤΟ.

Νομίζω πως το ΚΟΚΚΙΝΟ είναι ανώτερο και από ΓΕΙΑ αλλά και από (sorry) ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ...
πριν με λιθοβολήσετε μιλάω για ολοκληρωμένο album στο σύνολο!!!
simfwnw mazi sou anetotata!!!
Entek έγραψε:
XSLOVE έγραψε:TO KOKKINO EIXE KANEI EPITIXIA GIA TON LOGO OTI TO KALOKAIRI POU BGIKE EPEZE MPALA MONO TOU!!!
SAFOS K EIXE ORAIA KOMMATIA MESA, ALLA DEN NOMIZO NA ITAN ANOTERO APO TIS EYESTHISIES. OSO AFORA TO GEIA, PISTEUO OI POLISEIS TOU MILOUN APO MONES TOUS!!!
XS mou sigkrineis to album mias trito-tetartis tragoudistrias (giati etsi itan i kokkinou otan bgike to STO KOKKINO) me to album mias apo tis top tragoudistries tis xoras (giati etsi itan i vandi otan bgike to GEIA)????

An i Kokkinou eixe pisw tis to PROFITIES kai to IPOFERO kai tin epitixia pou ekanan, to STO KOKKINO 8a ginotan 5P! To eixa grapsei kai pio panw eksallou, pws an to STO KOKKINO to elege i Vandi 8a ekane magaliteres pwliseis ap oses ekane me to GEIA!
Entek έγραψε:

Ο ένας από τους 2 τύπους τουλάχιστον θα επιμείνει στην άποψη του! Πάρε το σαν προσωπική άποψη! Το ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ δεν έχει κάνενα λάθος ενώ στο ΓΕΙΑ έχει κομμάτια τα οποία τα βαριέσε και τα οποία δεν έχουν ακουστεί ποτέ και πουθενά! 3-4 είναι αλλά υπάρχουν!

Ps: To 10 Μέρες-10 Νύχτες απ' οπου ως που είναι γνωστό; Και Το Μαγαζάκι Της Καρδιάς Σου επίσης γιατί θεωρείτε γνωστό; (το ίδιο και το Μαραμένο, το Κάποιες Φορές, -αυτά και εγώ που έχω το cd και το άκουσα 1000 φορές δεν τα θυμάμαι) και δυστυχώς και ένα από τα καλύτερα του δίσκου, το Κομμάτια. Αυτά τα τραγούδια δεν τα γνωρίζει ο απλός κόσμος (και δεν μιλώ για τους φαν). Ενώ τα τραγούδια του ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ τα γνωρίζουν όλοι-όλα!
Entek έγραψε: Μια χαρά στέκει! Η Κοκκινου στο πρώτο έκανε 80.000 η Βανδή 70.000.
Επίσης δεν θεωρείς ότι ακούγονται και σήμερα τα Μασάη, Δεν Γίνετε κλπ?
Και φυσικά παίζει ρόλο από που έρχεται και πόσο γνωστός είναι ένας καλλιτέχνης, το following που απέκτησε τα περασμένα χρόνια και περιμένει πως και πως να βγεί ο δίσκος του για να τα αγοράσει, τα "κονέ" και η ζήτηση που έχει από τα ραδιόφωνα, από ένα τραγουδιστή ο οποίος δεν έχει τίποτα από αυτά. Για παράδειγμα: Η ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ (2004) έγινε Πλατινένια μέσα σε μια μέρα, ενώ το ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ έγινε Χρυσό μετά από δύο-τρείς εβδομάδες. Κι όμως πούλησαν το ίδιο! Η διαφορά, Η ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ ήταν το follow-up του ΓΕΙΑ, ενώ το ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ήταν το follow up του ΠΑΩ-ΠΑΩ(????)
Αρα δεν στεκει αυτό που λες εσύ! Η ίδια η Κοκκίνου έκανε Χρυσό το SEX σε μια μέρα σαν follow-up του ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ενώ (κι εδώ δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς) το SEX ήταν κάτω του μετρίου και καμία σύγκριση με το ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ!

Τέλος για να μην γίνει παρεξήγηση, λέμε για ποσότητα σουξέ και επιτυχιών! Δηλαδή το 100% του ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ έγινε επιτυχία, το 90% του ΓΕΙΑ και της ΚΡΑΥΓΗΣ (μιας και το ανέφερες) έγιναν επιτυχία. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι καλύτερο το ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ "ποιοτικά", αλλα ΝΑΙ, από άποψη ποσότητας επιτυχίας είναι λίγο καλύτερο και από τα 2 άλλα άλμπουμς γιατί απλούστατα ακουστηκαν και έγιναν γνωστά όλα του τα τραγούδια! Το ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ πως να το κάνουμε, είναι πιο σουξεδιάρικο από το ΓΕΙΑ και το ΚΡΑΥΓΗ. Για Άννα ας πούμε το ΤΡΑΥΜΑ είναι πιο σουξεδιάρικο από το ΚΡΑΥΓΗ, έχει πιο πολλά λαϊκά σουξέ και επίσης ακούστηκαν και τα 15 τραγούδια του, είχε δηλαδή 100% ραδιοφωνικής επιτυχίας. Αν είναι να κάνεις σύγκριση, το ΤΡΑΥΜΑ και η ΚΡΑΥΓΗ από απόψη ραδιοφωνικής επιτυχίας για την Άννα είναι ότι το ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ και το ΓΕΙΑ αντίστυχα για τις τραγουδίστριες του Φοίβου!
Entek έγραψε: Μα ρε παιδιά δεν μείωσε κανεις το ΓΕΙΑ, απλά λέμε ότι το ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ήταν από τις πιο ολοκληρωμένες του δουλειές. Εννοείτε πως κανείς δεν μειώνει την αξία του, και μακάρι να ξαναέγραφε δίσκο σαν το ΓΕΙΑ! Απλά λέμε πολύ απλά ότι όλα τα τραγούδια του ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ήταν επιτυχιάρες! Επαναλαμβάνω ότι το ΓΕΙΑ πολλοί θα ζήλευαν να το έχουν στη δισκογραφία τους, και σίγουρα είναι από τα τοπ albums του Φοίβου (και για 'μένα το 2ο καλύτερο album της Δέσποινας - πίσω από τις εξαιρετικές ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ)! Απλά προτιμώ το ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ από το ΓΕΙΑ! Και εσείς νομίζω να κάτσετε να σκεφτείτε λίγο περισσότερο γιατί κολλάτε σε κάτι δικαιολογίες του τύπου το ΓΕΙΑ έγινε παγκόσμια επιτυχία κλπ! Και το Είσαι πήγε νούμερο 1 στο billboard, ο δίσκος που το περιείχε εκανε 100,000 πωλήσεις και έχει μέσα ένα από τα top σε airplay τραγούδια στην Ελλάδα τη δεκαετία που πέρασε (Τρένο) αλλά δεν λέει κανείς ότι το ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ είναι το καλύτερο album της Άννας!!!! Η' λέτε για τις πωλήσεις του, τη στιγμή που προβάλλουμε κάποια πολύ λογικά επιχειρήματα, του γιατί το ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ δεν πούλησε όσο του άξιζε! Επομένως crazy_boy αυτό δείχνει ποιος σκέφτετε πριν να μιλήσει και πριν όχι, γιατί αν σκεφτόσουνα πριν γράψεις θα αντιλαμβανόσουνα ότι πρώτα απ' όλα δεν απαξιώνουμε το ΓΕΙΑ σαν δίσκο.

Entek έγραψε:
chris3m έγραψε: ίσως να είναι αυτή η λέξη, αλλά την έχουμε φτηνίνει... πολύ έτσι όπως την διατυπώνεις!

Εμπορικότερο...εννοώ το album που είχε περισσότερες αλλά και διαχρονικότερες επιτυχίες! Τραγούδια που ακούμε μέχρι και σήμερα πιο ευχάριστα!
Τραγούδια που ζήλεψαν οι fans των άλλων δυο "μουσών" του!!! σε καλύπτω???
Ακριβώς αυτο!
Entek έγραψε: για τους περισσότερους Βισσικούς η κατάταξη είναι

1 ΑΝΤΙΔΟΤΟ
2 ΚΛΙΜΑ ΤΡΟΠΙΚΟ
3 ΤΡΑΥΜΑ
Που βρίσκετε να αλλάζω γνώμη για να επιβληθώ??? Έλεος πλεον εδω μέσα!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Krouela
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 7:59 pm
Τοποθεσία: Cosmo-City
Επικοινωνία:

Re: Άννα - Νατάσα - Καίτη - Δέσποινα - Πέγκυ - Έλλη, Φοίβος, κλπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Krouela »

Ego pistevo oti o kalyteros diskos pou ekane o Fivos ine o protos tis Bikys Xaritou kai o kalyteros tou Karvela ine to Adynaton tis Efis Sarri :fan:

Lyssaksate edo mesa n'asxolithiti me perasmena megalia :hysterical: :hysterical:
Krouela agapes mou, Krouela
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: Άννα - Νατάσα - Καίτη - Δέσποινα - Πέγκυ - Έλλη, Φοίβος, κλπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

Krouela έγραψε: Lyssaksate edo mesa n'asxolithiti me perasmena megalia :hysterical: :hysterical:
Θα συμφωνήσω στο "περασμένα μεγαλεία" και σχεδόν έτσι ξεκίνησε η κουβέντα και που ...έφτασε!
Τέλοσπάντων νομίζω πως ακούστηκαν όλες οι "πλευρές" οπότε το θέμα καλύφθηκε. Σκοπός δεν ήταν να συμφωνήσουμε όλοι αλλά να δώσουμε τα επιχειρήματα που ο καθένας πιστεύει για την αποψή του.
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: "ΔΕΝ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ":Έλλη Κοκκίνου ft. Bασίλης Καρράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

chris3m έγραψε:
GUNNER_10 έγραψε: me thn idia logiki to kokkino einai kalytero album apo thn kraygh..sthn kraygh den xerame kai ta 22 kommatia(posa eixe tespa)xerane ta 17...
re entek h axia enos diskou krinetai kai apo thn diaxronikotita tou..

episis to htan hdh onoma den stekei..apla allo 2001 kai allo 2,5 xronia meta..eixan arxisei na peftoun oi pwlhseis aisthita..
alla px h vandi me tis profities poulise 100.000+ kai htan to deytero album me foivo..sto prwto 70.000 ara den stekei ayto pou les...
apla h vandi ekane pio megalo gkel sto peak ths apo oti h kokkinou...aplo..
Gunner πάλι πηγαίνεις το θέμα εκεί που εσύ θέλεις!

Συγκρίνουμε δίσκους του ΦΟΙΒΟΥ (you know...Phoebus...) όχι όποιο album έχει βγει και έχει πουλήσει. Τι σχέση έχει τώρα η ΚΡΑΥΓΗ...
Αν είναι έτσι να πάρουμε και του Ρέμου - Νατάσσας με Θεοφάνους και το ΜΑΤΩΝΩ της Πέγκυς κλπ...
Άσε την ΚΡΑΥΓΗ εκεί που είναι και ...μην την αγγίζεις γιατί θα καείς!!! από οποιαδήποτε άποψη!

Διάβασε το μήνυμα του axizo-polla για τα "Αρχίζω Πόλεμο" και "ΚΑΤΙ" τα οποία και θεωρεί super αν ήταν ολοκληρωμένα ή πληρέστερα σε ποσότητα από Φοίβο. και θέλωντας και να σε τσιτώσω αλλά και να σε ηρεμήσω θα σου πω τα εξής

για να σε τσιτώσω....
Πες μου ένα song από ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ που είχε την "δυναμική" του MASAI
Πες μου ένα τσιφτετέλι που είχε την "έκρηξη" του "ΕΡΩΤΑ ΜΟΥ"
Πες μου ένα ποπ που έκανε τόση αίσθηση όσο το SORRY

Για να σε ηρεμήσω....
Θεωρώ (όπως και ο axizo-polla) το ΚΑΤΙ αν είχε ακόμη 4-5 κομμάτια (όχι βλακείες όμως...) ανώτερο από το ΚΟΚΚΙΝΟ! δεν είναι τυχαίο που ακόμη ζητάνε αυτά τα τραγούδια από την Καίτη...
είμαστε οκ? και πάλι φίλοι?
λυπαμαι που το λεω αλλα εχετε την εντυπωση οτι γραφωντας μπαρουφες (δηθεν αντικειμενικες)οτι ειστε και πιο αποδεκτοι...
και επειδη θεωρω και μονο απο την φραση "για να σε τσιτωσω" οτι δεν τα εννοεις αυτα θα απαντησω απλα..
H ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ να υποθεσω υστερει του masai ενος τραγουδια που σε επιτυχια δεν επιασε καν τραγουδια τυπου αντε γεια της γαρμπη και μου επιασες απο τις ευαισθησιες..που το μασαι εκανε οση επιτυχια εκανε η αποζημειωση..(στις αντιστοιχες εποχες).
δεν θα μιλησω για τα υπολοιπα....
προσωπικα το σαββατο το θεωρω ανωτερο αλμπουμ απο το κοκκινο....
αυτα..οπως επισης αστεια θεωρω την συγκριση με το γεια..ελεος..
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: "ΔΕΝ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ":Έλλη Κοκκίνου ft. Bασίλης Καρράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

GUNNER_10 έγραψε: λυπαμαι που το λεω αλλα εχετε την εντυπωση οτι γραφωντας μπαρουφες (δηθεν αντικειμενικες)οτι ειστε και πιο αποδεκτοι...
και επειδη θεωρω και μονο απο την φραση "για να σε τσιτωσω" οτι δεν τα εννοεις αυτα θα απαντησω απλα..
H ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ να υποθεσω υστερει του masai ενος τραγουδια που σε επιτυχια δεν επιασε καν τραγουδια τυπου αντε γεια της γαρμπη και μου επιασες απο τις ευαισθησιες..που το μασαι εκανε οση επιτυχια εκανε η αποζημειωση..(στις αντιστοιχες εποχες).
δεν θα μιλησω για τα υπολοιπα....
προσωπικα το σαββατο το θεωρω ανωτερο αλμπουμ απο το κοκκινο....
αυτα..οπως επισης αστεια θεωρω την συγκριση με το γεια..ελεος..
Από τη στιγμή που θεωρείς το MASAI κατώτερο σε επιτυχία από το "Άντε Γειά" της Καίτης (ευελπιστώ γιατί με αυτά που ακούω τελευταία μπορεί να εννοείς και της Δέσποινας), άσε που πάλι είσαι εκτός θέματος, μιλάμε για δουλειές του Φοίβου.
Επίσης αφού θεωρείς το ΣΑΒΒΑΤΟ "ανώτερο" (σε τι άραγε??? δεν μας είπες) από το ΚΟΚΚΙΝΟ...

Νομίζω πως το θέμα ολοκληρώνεται! Ο καθένας έχει την άποψη του και τα συμπεράσματα δικά σας!!!
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: "ΔΕΝ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ":Έλλη Κοκκίνου ft. Bασίλης Καρράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

chris3m έγραψε:
GUNNER_10 έγραψε: λυπαμαι που το λεω αλλα εχετε την εντυπωση οτι γραφωντας μπαρουφες (δηθεν αντικειμενικες)οτι ειστε και πιο αποδεκτοι...
και επειδη θεωρω και μονο απο την φραση "για να σε τσιτωσω" οτι δεν τα εννοεις αυτα θα απαντησω απλα..
H ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ να υποθεσω υστερει του masai ενος τραγουδια που σε επιτυχια δεν επιασε καν τραγουδια τυπου αντε γεια της γαρμπη και μου επιασες απο τις ευαισθησιες..που το μασαι εκανε οση επιτυχια εκανε η αποζημειωση..(στις αντιστοιχες εποχες).
δεν θα μιλησω για τα υπολοιπα....
προσωπικα το σαββατο το θεωρω ανωτερο αλμπουμ απο το κοκκινο....
αυτα..οπως επισης αστεια θεωρω την συγκριση με το γεια..ελεος..
Από τη στιγμή που θεωρείς το MASAI κατώτερο σε επιτυχία από το "Άντε Γειά" της Καίτης (ευελπιστώ γιατί με αυτά που ακούω τελευταία μπορεί να εννοείς και της Δέσποινας), άσε που πάλι είσαι εκτός θέματος, μιλάμε για δουλειές του Φοίβου.
Επίσης αφού θεωρείς το ΣΑΒΒΑΤΟ "ανώτερο" (σε τι άραγε??? δεν μας είπες) από το ΚΟΚΚΙΝΟ...

Νομίζω πως το θέμα ολοκληρώνεται! Ο καθένας έχει την άποψη του και τα συμπεράσματα δικά σας!!!
Είναι ανώτερο γιατί ο Gunner, όπως και κάθε μέσος Γαρμπικός, έχει μια εμπάθεια για την Κοκκίνου!
Όσον αφορά για την εμπάθεια μου εμένα για τη Δέσποινα (κατά Sugar) βρες μου ένα που αντιπαθεί τη Δέσποινα και έχει σε original τα ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ, ΥΠΟΦΕΡΩ, ΓΕΙΑ+ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ COLLECTOR'S EDITION, ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ (το maxi single), ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ SPECIAL EDITION, ΚΑΛΑΝΤΑ, THE VIDEO COLLECTION! Μακάρι όλοι να είχε τέτοια εμπάθεια για τη Βανδή. Όπως επίσης το ότι δεν διαβασες προσεκτικά τα όσα έλεγα (πχ το ότι το ΓΕΙΑ πολλές θα ευχόντουσαν να το είχαν στη δισκογραφεία τους, ή ότι το έλιωσα το συγκεκριμένο album). Απλά καταλαβαίνει ποιός έχει εμπάθειες εδω μέσα!

Και για μένα το θέμα θεωρείτε λήξαν εδώ και πολλές σελίδες. Αυτό που μου την σπάει είναι ότι μπαίνουν διάφοροι και κατηγορούν τις απόψεις μας χωρίς να έχουν μπει στον κόπο να διαβάσουν τις σελίδες. Απλά κολλούν στη δήλωση: "Το ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ είναι καλύτερο από το ΓΕΙΑ"!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: "ΔΕΝ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ":Έλλη Κοκκίνου ft. Bασίλης Καρράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

Entek έγραψε: Είναι ανώτερο γιατί ο Gunner, όπως και κάθε μέσος Γαρμπικός, έχει μια εμπάθεια για την Κοκκίνου!
+1 :thumbup:
Ειδικά ο Gunner προς την Κοκκίνου ξεπερνάει κάθε Γαρμπικό, το έχουμε ξαναδεί το εργάκι....
WoWoW
Δημοσιεύσεις: 1468
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2008 4:20 am

Re: Άννα - Νατάσα - Καίτη - Δέσποινα - Πέγκυ - Έλλη, Φοίβος, κλπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από WoWoW »

Γεια!! :039:

Να πω και εγώ την άποψη μου; Αν και θα ήθελα από την αρχή να δηλώσω θαυμαστής της Καίτης, σίγουρα δεν μπορώ να παραβλέψω το γεγονός ότι τόσο "Το Κόκκινο" όσο και το "Γεια" είναι δύο ολοκληρωμένα albums, που μοσχοπούλησαν και έβγαλαν πολλές επιτύχιες για τις τραγουδίστριές τους (αναμέσα τους και μερικά signature songs)! Απλά πιστεύω πως η σύγκριση των τριών προαναφερθέντων δίσκων (συμπεριλαμβανομένων και των "Ευαισθησιών") είναι άδικη καθώς μιλάμε για τρεις διαφορετικές χρονικές περιόδους αλλά και για τρεις εντελώς διαφορετικές καλλιτέχνιδες (με τις ομοιότητές τους και κυρίως με τις διαφορές τους)! Τώρα όσον αφορά για τον πιο επιτυχημένο ή ολοκληρωμένο δίσκο, από τη στιγμή που δεν μπορούμε να μιλήσουμε με πλήρως αντικειμενικά κριτήρια, θεωρώ σοφό να μην παραβλέψουμε και τον "συναισθηματικό παράγοντα", δηλαδή το κατά πόσο ο καθένας προσωπικά έχει αγαπήσει, συμπαθήσει ή μισήσει τα τρία συγκεκριμένα albums, παράγοντας που κατ' εμέ συμβάλλει τα μέγιστα για τον χαρακτηρισμό ένος album ως επιτυχημένο!

Από την άλλη νομίζω ότι μπορώ να αντιληφθώ αυτό που υποστηρίζει ο Entek και ο chris3m, απλά δεν μπορώ να καταλάβω τότε ο Φοίβος, έχοντας σώας τας φρένας και κοιτώντας την τσεπούλα του, δεν κράτησε "Το Κόκκινο" για την Δέσποινα ή την Κάιτη, από τη στιγμή που με τόση βεβαιότητα πιστέυτε ότι θα πουλούσε πολύ καλύτερα! Και σαφώς καταλαβαίνω πως εάν η Κοκκίνου δεν ήταν "πρωτοεμφανιζόμενη" (καθώς ο περισσότερος κόσμος τότε την ανακάλυψε και την πρωτό-άκουσε) ίσως αυτός ο δίσκος να είχε μεγαλύτερες πωλήσεις... Απλά, όπως προαναφέρθηκε, το γεγονός ότι η Έλλη δεν είχε πότε το funclub αλλά ούτε και το status όπως η Καίτη και η Δέσποινα (για όσο το είχαν/έχουν) νομίζω πως αυτό λέει πολλά, τόσο για την ίδια όσο και για τον δίσκο...

Και για να επιστρέψω ξανά στη σύγκριση των album αυτών -καθεαυτών θεωρώ άδικη την οποιαδήποτε σύγκριση μεταξύ τους, όχι μόνο για τους λόγους που προανέφερα, αλλά και επειδή και ποσοτικά διαφέρουν -σημαντικά- μεταξύ τους! Οι μεν "Ευαισθησίες" με 12 κομμάτια, το "Γεια" με 21 στην αρχή και 30 τραγούδια + remixes στην πορεία και τέλος "Το Κόκκινο" με 14 και 18 στη συνέχεια! Και μπορεί οι αποκλίσεις να φαίνονται μικρές, απλά αναλογιστείτε πώς θα μπορούσαν -κατά πάσα πιθανότητα- να βελτιωθούν οι "Ευαισθήσιες" αν τότε περιείχαν 15 τραγούδια (μία περίοδο που πραγματικά ότι έβγαζε ο Φοίβος ήταν τουλάχιστον σουξέ), ή εάν το Γεια είχε απορροφήσει στην πρώτη του έκδοση κάποια από τα τραγούδια που του προστέθηκαν αργότερα (όπως αντίστοιχα και το Κόκκινο)! Ίσως βέβαια αυτό να λειτουργούσε και μπούμερανγκ, για αυτό και πιστέυω πως ποτέ δεν θα μπορέσουμε να απαντήσουμε με ορθότητα στο τιθέμενο ερώτημα και όπως γράφτηκε παραπάνω... περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαις!! Αυτά!! :smile: :give_rose:
Φιλικά!!

ps: και για να μην ξεχνιόμαστε για εμένα πάντως οι Ευαισθησίες παραμένουν καλύτερες από τα δύο αυτά albums!! :give_rose: :lol: :056:
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: "ΔΕΝ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ":Έλλη Κοκκίνου ft. Bασίλης Καρράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

chris3m έγραψε:
GUNNER_10 έγραψε: λυπαμαι που το λεω αλλα εχετε την εντυπωση οτι γραφωντας μπαρουφες (δηθεν αντικειμενικες)οτι ειστε και πιο αποδεκτοι...
και επειδη θεωρω και μονο απο την φραση "για να σε τσιτωσω" οτι δεν τα εννοεις αυτα θα απαντησω απλα..
H ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ να υποθεσω υστερει του masai ενος τραγουδια που σε επιτυχια δεν επιασε καν τραγουδια τυπου αντε γεια της γαρμπη και μου επιασες απο τις ευαισθησιες..που το μασαι εκανε οση επιτυχια εκανε η αποζημειωση..(στις αντιστοιχες εποχες).
δεν θα μιλησω για τα υπολοιπα....
προσωπικα το σαββατο το θεωρω ανωτερο αλμπουμ απο το κοκκινο....
αυτα..οπως επισης αστεια θεωρω την συγκριση με το γεια..ελεος..
Από τη στιγμή που θεωρείς το MASAI κατώτερο σε επιτυχία από το "Άντε Γειά" της Καίτης (ευελπιστώ γιατί με αυτά που ακούω τελευταία μπορεί να εννοείς και της Δέσποινας), άσε που πάλι είσαι εκτός θέματος, μιλάμε για δουλειές του Φοίβου.
Επίσης αφού θεωρείς το ΣΑΒΒΑΤΟ "ανώτερο" (σε τι άραγε??? δεν μας είπες) από το ΚΟΚΚΙΝΟ...

Νομίζω πως το θέμα ολοκληρώνεται! Ο καθένας έχει την άποψη του και τα συμπεράσματα δικά σας!!!
ΣΟΥ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΓΑΡΜΠΗ,ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕ ΣΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ(ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΚΑΘΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΣΙΦΤΕΤΕΛΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΛΟΓΚΑΝ)
ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΣΑΝ ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΑΙ ΣΑΝ ΣΟΥΞΕ(ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΙ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΤΟ GUCCI TOTE)AΛΛΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ..(ΤΕΣΣΕΡΙΣ,ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΧ ΜΕΡΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ)ΑΠΛΑ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΞΑΝΕ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΥ..ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ.

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ..ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ Η ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ ΕΚΑΝΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΑΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΣΑΙ? :fan:
Entek
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2004 12:26 am

Re: "ΔΕΝ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ":Έλλη Κοκκίνου ft. Bασίλης Καρράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Entek »

GUNNER_10 έγραψε:
chris3m έγραψε:
GUNNER_10 έγραψε: λυπαμαι που το λεω αλλα εχετε την εντυπωση οτι γραφωντας μπαρουφες (δηθεν αντικειμενικες)οτι ειστε και πιο αποδεκτοι...
και επειδη θεωρω και μονο απο την φραση "για να σε τσιτωσω" οτι δεν τα εννοεις αυτα θα απαντησω απλα..
H ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ να υποθεσω υστερει του masai ενος τραγουδια που σε επιτυχια δεν επιασε καν τραγουδια τυπου αντε γεια της γαρμπη και μου επιασες απο τις ευαισθησιες..που το μασαι εκανε οση επιτυχια εκανε η αποζημειωση..(στις αντιστοιχες εποχες).
δεν θα μιλησω για τα υπολοιπα....
προσωπικα το σαββατο το θεωρω ανωτερο αλμπουμ απο το κοκκινο....
αυτα..οπως επισης αστεια θεωρω την συγκριση με το γεια..ελεος..
Από τη στιγμή που θεωρείς το MASAI κατώτερο σε επιτυχία από το "Άντε Γειά" της Καίτης (ευελπιστώ γιατί με αυτά που ακούω τελευταία μπορεί να εννοείς και της Δέσποινας), άσε που πάλι είσαι εκτός θέματος, μιλάμε για δουλειές του Φοίβου.
Επίσης αφού θεωρείς το ΣΑΒΒΑΤΟ "ανώτερο" (σε τι άραγε??? δεν μας είπες) από το ΚΟΚΚΙΝΟ...

Νομίζω πως το θέμα ολοκληρώνεται! Ο καθένας έχει την άποψη του και τα συμπεράσματα δικά σας!!!
ΣΟΥ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΓΑΡΜΠΗ,ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕ ΣΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ(ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΚΑΘΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΣΙΦΤΕΤΕΛΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΛΟΓΚΑΝ)
ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΣΑΝ ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΑΙ ΣΑΝ ΣΟΥΞΕ(ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΙ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΤΟ GUCCI TOTE)AΛΛΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ..(ΤΕΣΣΕΡΙΣ,ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΧ ΜΕΡΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ)ΑΠΛΑ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΞΑΝΕ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΥ..ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ.

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ..ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ Η ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ ΕΚΑΝΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΑΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΣΑΙ? :fan:
Ναι, η Ιεροσυλία έκανε λιγότερο χαμό από το Μασάη! Και το Άντε Γειά δεν έκανε τόσο χαμό πια! πιο πολύ έκανε το Μ' Έχεις Αρρωστήσει εκείνη τη χρονιά από την Καίτη! Το Σάββατο δεν θεωρείτε διαχρονικό τραγούδι! Πόσο ακούγετε πια? Το Gucci Φόρεμα ίσως να συγκρίνεται κάπως, αλλά μόνο αυτό!
Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα 'ρθουν καλύτερες μέρες!!!
Krouela
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 7:59 pm
Τοποθεσία: Cosmo-City
Επικοινωνία:

Re: Άννα - Νατάσα - Καίτη - Δέσποινα - Πέγκυ - Έλλη, Φοίβος, κλπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Krouela »

doulia den ixe o erotas kai vgike gia sergiani :fan:
Krouela agapes mou, Krouela
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: "ΔΕΝ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ":Έλλη Κοκκίνου ft. Bασίλης Καρράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

Entek έγραψε:
chris3m έγραψε:
GUNNER_10 έγραψε: λυπαμαι που το λεω αλλα εχετε την εντυπωση οτι γραφωντας μπαρουφες (δηθεν αντικειμενικες)οτι ειστε και πιο αποδεκτοι...
και επειδη θεωρω και μονο απο την φραση "για να σε τσιτωσω" οτι δεν τα εννοεις αυτα θα απαντησω απλα..
H ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ να υποθεσω υστερει του masai ενος τραγουδια που σε επιτυχια δεν επιασε καν τραγουδια τυπου αντε γεια της γαρμπη και μου επιασες απο τις ευαισθησιες..που το μασαι εκανε οση επιτυχια εκανε η αποζημειωση..(στις αντιστοιχες εποχες).
δεν θα μιλησω για τα υπολοιπα....
προσωπικα το σαββατο το θεωρω ανωτερο αλμπουμ απο το κοκκινο....
αυτα..οπως επισης αστεια θεωρω την συγκριση με το γεια..ελεος..
Από τη στιγμή που θεωρείς το MASAI κατώτερο σε επιτυχία από το "Άντε Γειά" της Καίτης (ευελπιστώ γιατί με αυτά που ακούω τελευταία μπορεί να εννοείς και της Δέσποινας), άσε που πάλι είσαι εκτός θέματος, μιλάμε για δουλειές του Φοίβου.
Επίσης αφού θεωρείς το ΣΑΒΒΑΤΟ "ανώτερο" (σε τι άραγε??? δεν μας είπες) από το ΚΟΚΚΙΝΟ...

Νομίζω πως το θέμα ολοκληρώνεται! Ο καθένας έχει την άποψη του και τα συμπεράσματα δικά σας!!!
Είναι ανώτερο γιατί ο Gunner, όπως και κάθε μέσος Γαρμπικός, έχει μια εμπάθεια για την Κοκκίνου!
"!
ΕΝΤΕΚ grow up ΛΙΓΟ..ΔΙΟΤΙ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΕΤΟΙΑ..ΕΧΩ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΩ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ...Ο ΕΜΠΑΘΗΣ ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΕΙΧΑ ΛΙΩΣΕΙ ΤΟΤΕ,ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΜΠΟΥΜ..ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΣΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΟΤΑΝ ΠΗΓΕ ΣΟΝΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΔΙΣΚΟ...ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ..ΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΑΣΤΕΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΜΠΑΘΕΙΣ ΟΚ..ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΠΑΘΕΙΣ..ΟΛΟΙ ΟΜΩΣ..ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ CRIS3M Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΦΟΥΡΝΙΑ ΓΑΡΜΠΙΚΩΝ ΠΟΥ ΣΥΜΜΑΖΕΥΟΥΝ ΕΜΑΣ ΤΑ ΕΜΠΑΘΗ ΑΤΟΜΑ :fan:
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: "ΔΕΝ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ":Έλλη Κοκκίνου ft. Bασίλης Καρράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

Entek έγραψε:
GUNNER_10 έγραψε:
chris3m έγραψε:
GUNNER_10 έγραψε: λυπαμαι που το λεω αλλα εχετε την εντυπωση οτι γραφωντας μπαρουφες (δηθεν αντικειμενικες)οτι ειστε και πιο αποδεκτοι...
και επειδη θεωρω και μονο απο την φραση "για να σε τσιτωσω" οτι δεν τα εννοεις αυτα θα απαντησω απλα..
H ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ να υποθεσω υστερει του masai ενος τραγουδια που σε επιτυχια δεν επιασε καν τραγουδια τυπου αντε γεια της γαρμπη και μου επιασες απο τις ευαισθησιες..που το μασαι εκανε οση επιτυχια εκανε η αποζημειωση..(στις αντιστοιχες εποχες).
δεν θα μιλησω για τα υπολοιπα....
προσωπικα το σαββατο το θεωρω ανωτερο αλμπουμ απο το κοκκινο....
αυτα..οπως επισης αστεια θεωρω την συγκριση με το γεια..ελεος..
Από τη στιγμή που θεωρείς το MASAI κατώτερο σε επιτυχία από το "Άντε Γειά" της Καίτης (ευελπιστώ γιατί με αυτά που ακούω τελευταία μπορεί να εννοείς και της Δέσποινας), άσε που πάλι είσαι εκτός θέματος, μιλάμε για δουλειές του Φοίβου.
Επίσης αφού θεωρείς το ΣΑΒΒΑΤΟ "ανώτερο" (σε τι άραγε??? δεν μας είπες) από το ΚΟΚΚΙΝΟ...

Νομίζω πως το θέμα ολοκληρώνεται! Ο καθένας έχει την άποψη του και τα συμπεράσματα δικά σας!!!
ΣΟΥ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΓΑΡΜΠΗ,ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΩΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΔΕΝ ΕΠΙΑΣΕ ΣΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ(ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΚΑΘΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΣΙΦΤΕΤΕΛΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΛΟΓΚΑΝ)
ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΣΑΝ ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΑΙ ΣΑΝ ΣΟΥΞΕ(ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΙ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΤΟ GUCCI TOTE)AΛΛΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ..(ΤΕΣΣΕΡΙΣ,ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΧ ΜΕΡΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ)ΑΠΛΑ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΞΑΝΕ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΥ..ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ.

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ..ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ Η ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ ΕΚΑΝΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΑΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΣΑΙ? :fan:
Ναι, η Ιεροσυλία έκανε λιγότερο χαμό από το Μασάη! Και το Άντε Γειά δεν έκανε τόσο χαμό πια! πιο πολύ έκανε το Μ' Έχεις Αρρωστήσει εκείνη τη χρονιά από την Καίτη! Το Σάββατο δεν θεωρείτε διαχρονικό τραγούδι! Πόσο ακούγετε πια? Το Gucci Φόρεμα ίσως να συγκρίνεται κάπως, αλλά μόνο αυτό!
ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΣ...
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΥΜΑ...
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: "ΔΕΝ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ":Έλλη Κοκκίνου ft. Bασίλης Καρράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

chris3m έγραψε:
Entek έγραψε: Είναι ανώτερο γιατί ο Gunner, όπως και κάθε μέσος Γαρμπικός, έχει μια εμπάθεια για την Κοκκίνου!
+1 :thumbup:
Ειδικά ο Gunner προς την Κοκκίνου ξεπερνάει κάθε Γαρμπικό, το έχουμε ξαναδεί το εργάκι....
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ.. :party:
Krouela
Δημοσιεύσεις: 10285
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 7:59 pm
Τοποθεσία: Cosmo-City
Επικοινωνία:

Re: Άννα - Νατάσα - Καίτη - Δέσποινα - Πέγκυ - Έλλη, Φοίβος, κλπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Krouela »

Genika exete klima Dimotikou pou fagothikate gia tragoudia / diskous pou kikloforisan prin 7-9 xronia .... oles sas kanete san ta mikra koritsia kai protatevete to idolo sas :fan:

Εικόνα

Entekoula kai Xristina

Εικόνα

Gunilla i klismeni
Krouela agapes mou, Krouela
chris3m
Δημοσιεύσεις: 3253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 12:44 pm

Re: "ΔΕΝ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ":Έλλη Κοκκίνου ft. Bασίλης Καρράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από chris3m »

[quote="Entek"]
Και το Άντε Γειά δεν έκανε τόσο χαμό πια! πιο πολύ έκανε το Μ' Έχεις Αρρωστήσει εκείνη τη χρονιά από την Καίτη! quote]

Πες τα ρε παιδί μου επιτέλους...
Έλεος με το "Άντε Γειά" πια... μπορεί να συγκριθεί με το airplay που είχε το "Μ έχεις αρρωστήσει" ???
Αυτό καταρχήν "έσπρωξε" και η Καίτη με videoclip, έναρξη, fame κλπ. Αυτό παιζόταν σε όοοοοοοοοοοοολα τα clubs....

Απλά ο Gunner επειδή το "Άντε Γειά" της Καίτης ήταν καλύτερο από της Δέσποινας, θεωρεί πως ...συντάραξε την Ελλάδα!
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: "ΔΕΝ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ":Έλλη Κοκκίνου ft. Bασίλης Καρράς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

chris3m έγραψε:
Entek έγραψε: Και το Άντε Γειά δεν έκανε τόσο χαμό πια! πιο πολύ έκανε το Μ' Έχεις Αρρωστήσει εκείνη τη χρονιά από την Καίτη! quote]

Πες τα ρε παιδί μου επιτέλους...
Έλεος με το "Άντε Γειά" πια... μπορεί να συγκριθεί με το airplay που είχε το "Μ έχεις αρρωστήσει" ???
Αυτό καταρχήν "έσπρωξε" και η Καίτη με videoclip, έναρξη, fame κλπ. Αυτό παιζόταν σε όοοοοοοοοοοοολα τα clubs....

Απλά ο Gunner επειδή το "Άντε Γειά" της Καίτης ήταν καλύτερο από της Δέσποινας, θεωρεί πως ...συντάραξε την Ελλάδα!
ΤΗΣ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΑΛΛΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΝΓΚΛ ΤΗΣ ΕΣΚΙΣΑΝ...
ΕΠΙΣΗΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ 1 ΗΙΤ ΑΠΟ ΤΑ 4 ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΝΓΚΛ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΛΕΓΑΝ ΤΟ ΣΙΝΓΚΛ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΤΗΣ ΓΑΡΜΠΗ..
ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΛΑ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΩ..
GUNNER_10
Δημοσιεύσεις: 13408
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 13, 2006 1:31 am

Re: Άννα - Νατάσα - Καίτη - Δέσποινα - Πέγκυ - Έλλη, Φοίβος, κλπ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GUNNER_10 »

Krouela έγραψε:Genika exete klima Dimotikou pou fagothikate gia tragoudia / diskous pou kikloforisan prin 7-9 xronia .... oles sas kanete san ta mikra koritsia kai protatevete to idolo sas :fan:

Εικόνα

Entekoula kai Xristina

Εικόνα

Gunilla i klismeni
ΘΕΛΩ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ.. :fan:
Απάντηση