Νότης Σφακιανάκης

Επιλέξτε για να συζητήσετε θέματα που αφορούν την ελληνική pop ή λαϊκή μουσική σκηνή...
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

eptapsuxos έγραψε: Κυρ Ιούλ 21, 2019 5:01 pm Ο Γονιδης για μενα δεν ειναι σωστη επιλογη για φετος. Ανεβαινει ο μεσος ορος ηλικιας των θεατων/ ακροατων. Ειναι και οι 2 πλεον 60+. Παρ΄ολα αυτα ενα τριτο γυναικειο ονομα θα εδενε καλυτερα τη συνεργασια. Ο Γονιδης οταν ο Ροκος ελεγε οτι ο Σφακιανακης κολυμπαει μες τα σκατα το 2013 ειχε σε πρωινη εκπομπη ταχθει υπερ του Νοτη τοτε. Τωρα για το ποιος ειναι το πρωτο ονομα αλλοι θα πουν Γονιδης γτ ειναι πιο παλιος αλλοι και δικαια για μενα Νοτης γιατι εχει περισσοτερες πωλησεις δισκων, πιο πολλες επιτυχιες και καλυτερες πορειες σε νυχτερινα κεντρα.


ΥΓ. Για μενα ο Νοτης θα επρεπε να επικεντρωθει στη δισκογραφια να βγαλει 5 6 υμνους ακομα, παρα στις εμφανισεις.
Εντάξει, φυσικά ο Νότης είναι το πρώτο όνομα, δίχως αυτό όμως να μειώνει καθόλου τη μεγάλη καλλιτεχνική υπόσταση του Γονίδη και τη διαχρονική του πορεία στο λαικό τραγούδι. Τώρα ότι υπερασπίστηκε τον Νότη σε μία περίοδο που οι περισσότεροι ζητούσαν το κεφάλι του Άρχοντα στο πιάτο κάτι λέει για το χαρακτήρα του ανδρός και εξηγεί ίσως και την έλλειψη προβολής που υπέστη και ο Γονίδης. Για τρίτο όνομα εγώ θα διάλεγα κάποιον νέο άνδρα με απήχηση σε ένα πιο νεανικό κοινό, με απαραίτητη προϋπόθεση όμως το σεβασμό προς τους δύο μεγάλους και όχι παράλογες απαιτήσεις για χρόνους και προγράμματα. Ο Βασίλης Δήμας που είπαν κάποια παιδιά αποτελεί ''ασφαλή'' επιλογή. Έναν άλλο που θα προσέγγιζα είναι ο Δήμος Αναστασιάδης. Έχει ιδιαίτερη χροιά και μου βγάζει χαρακτήρα που δεν θα δημιουργούσε προβλήματα.
sotirakos
Δημοσιεύσεις: 529
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2016 11:53 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sotirakos »

Τίθεται θεμα συζητησης για το ποιος ειναι το πρωτο ονομα;;;;;;;;;;;;
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

sotirakos έγραψε: Κυρ Ιούλ 21, 2019 5:21 pm Τίθεται θεμα συζητησης για το ποιος ειναι το πρωτο ονομα;;;;;;;;;;;;
Φυσικά και όχι! Ο Νότης δεν θα μπορούσε να είναι δεύτερο όνομα με ΚΑΝΕΝΑΝ από όλους τους εν ζωή καλλιτέχνες. Τόσο απλά...
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει έντονη αδυναμία ορισμένων να αξιολογήσουν πράγματα και καταστάσεις με αντικειμενικά κριτήρια και όχι με βάση τα προσωπικά τους γούστα. Ποια δισκογραφία έχει ο Γονίδης; Ούτε καν στα 90s μεσουρανούσε..Πείτε μας τουλάχιστον την τελευταία επιτυχημένη μεγάλη συνεργασία του Γονίδη..Αυτές οι γενικές και αόριστες αναφορές περί πορείας, φαν κλαμπ δεν έχουν να μας πουν τίποτα. Δηλαδή όποιος είναι πολλά χρόνια στο χώρο σημαίνει απαραίτητα ότι έχει και μεγάλη καλλιτεχνική υπόσταση; Όπως και στην περίπτωση του Νότη, αφήστε τις χαζοατάκες περί φανς που τον ακολουθούν παντού και λοιπές ιστορίες για αγρίους. Αν ήταν έτσι δεν θα "αναγκαζόταν" να κάνει τις συνεργασίες που κάνει κάθε χρόνο. Στο δια ταύτα, όντως το σχήμα είναι για άλλες ηλικίες..Θέλει μια νεανική προσθήκη που αν είναι εύκολο να μπορεί να δώσει και μια ενδιαφέρουσα καλλιτεχνική διάσταση.
Notikos21 ο Νότης, ακόμα και αν θεωρηθεί ότι δεν παίζουν τα κομμάτια του όπως λες (προσπερνάς βέβαια κομμάτια που έχουν παίξει, π.χ. Δώσε ένα τέλος), εξακολουθεί και διατηρεί την ίδια ποιότητα στη δισκογραφία του. Από το Γονίδη δεν θυμάμαι να έχω ακούσει τίποτα ιδιαίτερο..Άρα μάλλον για διαφορετικούς λόγους δεν παίζει ο καθένας. Μην τα κάνουμε όλα ίσα και όμοια.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

jdarmody έγραψε: Κυρ Ιούλ 21, 2019 6:35 pm Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει έντονη αδυναμία ορισμένων να αξιολογήσουν πράγματα και καταστάσεις με αντικειμενικά κριτήρια και όχι με βάση τα προσωπικά τους γούστα. Ποια δισκογραφία έχει ο Γονίδης; Ούτε καν στα 90s μεσουρανούσε..Πείτε μας τουλάχιστον την τελευταία επιτυχημένη μεγάλη συνεργασία του Γονίδη..Αυτές οι γενικές και αόριστες αναφορές περί πορείας, φαν κλαμπ δεν έχουν να μας πουν τίποτα. Δηλαδή όποιος είναι πολλά χρόνια στο χώρο σημαίνει απαραίτητα ότι έχει και μεγάλη καλλιτεχνική υπόσταση; Όπως και στην περίπτωση του Νότη, αφήστε τις χαζοατάκες περί φανς που τον ακολουθούν παντού και λοιπές ιστορίες για αγρίους. Αν ήταν έτσι δεν θα "αναγκαζόταν" να κάνει τις συνεργασίες που κάνει κάθε χρόνο. Στο δια ταύτα, όντως το σχήμα είναι για άλλες ηλικίες..Θέλει μια νεανική προσθήκη που αν είναι εύκολο να μπορεί να δώσει και μια ενδιαφέρουσα καλλιτεχνική διάσταση.
Notikos21 ο Νότης, ακόμα και αν θεωρηθεί ότι δεν παίζουν τα κομμάτια του όπως λες (προσπερνάς βέβαια κομμάτια που έχουν παίξει, π.χ. Δώσε ένα τέλος), εξακολουθεί και διατηρεί την ίδια ποιότητα στη δισκογραφία του. Από το Γονίδη δεν θυμάμαι να έχω ακούσει τίποτα ιδιαίτερο..Άρα μάλλον για διαφορετικούς λόγους δεν παίζει ο καθένας. Μην τα κάνουμε όλα ίσα και όμοια.
Εγω πάντως για 3ο όνομα θα ήθελα γυναίκα και όχι και άλλον άντρα...Τωρα δεν ξέρω αν μπορείς να φέρεις κάτι εμπορικό σαν γυναίκα για 3ο όνομα αν και δεν ξέρω τους χρόνους του Γονιδη..
Άβαταρ μέλους
jdarmody
Δημοσιεύσεις: 2766
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 19, 2014 2:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jdarmody »

Θεωρώ ότι 90% θα πάνε για γυναίκα. Τώρα μην περιμένουμε και πολλά, μιλάμε ξεκάθαρα για 3ο όνομα.
Έχει να κάνει με την τρέλα και τον άνθρωπο...
notikos21
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2018 6:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από notikos21 »

jdarmody έγραψε: Κυρ Ιούλ 21, 2019 6:35 pm Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει έντονη αδυναμία ορισμένων να αξιολογήσουν πράγματα και καταστάσεις με αντικειμενικά κριτήρια και όχι με βάση τα προσωπικά τους γούστα. Ποια δισκογραφία έχει ο Γονίδης; Ούτε καν στα 90s μεσουρανούσε..Πείτε μας τουλάχιστον την τελευταία επιτυχημένη μεγάλη συνεργασία του Γονίδη..Αυτές οι γενικές και αόριστες αναφορές περί πορείας, φαν κλαμπ δεν έχουν να μας πουν τίποτα. Δηλαδή όποιος είναι πολλά χρόνια στο χώρο σημαίνει απαραίτητα ότι έχει και μεγάλη καλλιτεχνική υπόσταση; Όπως και στην περίπτωση του Νότη, αφήστε τις χαζοατάκες περί φανς που τον ακολουθούν παντού και λοιπές ιστορίες για αγρίους. Αν ήταν έτσι δεν θα "αναγκαζόταν" να κάνει τις συνεργασίες που κάνει κάθε χρόνο. Στο δια ταύτα, όντως το σχήμα είναι για άλλες ηλικίες..Θέλει μια νεανική προσθήκη που αν είναι εύκολο να μπορεί να δώσει και μια ενδιαφέρουσα καλλιτεχνική διάσταση.
Notikos21 ο Νότης, ακόμα και αν θεωρηθεί ότι δεν παίζουν τα κομμάτια του όπως λες (προσπερνάς βέβαια κομμάτια που έχουν παίξει, π.χ. Δώσε ένα τέλος), εξακολουθεί και διατηρεί την ίδια ποιότητα στη δισκογραφία του. Από το Γονίδη δεν θυμάμαι να έχω ακούσει τίποτα ιδιαίτερο..Άρα μάλλον για διαφορετικούς λόγους δεν παίζει ο καθένας. Μην τα κάνουμε όλα ίσα και όμοια.
Κοίτα, ποτέ μα ποτέ δεν είπα ότι η δισκογραφία του Νότη μπορεί να συγκριθεί με αυτή του Γονίδη. Όπως φυσικά δεν μπορεί να συγκριθεί και με κανενός άλλου. Για το ''δώσε ένα τέλος'' έχεις δίκαιο ότι το παρέλειψα, αλλά και πάλι δεν μπορείς να πεις ότι οι μη νοτικοί έχουν πραγματική εικόνα ή ακούσματα αν προτιμάς της δισκογραφίας του Νότη τα τελευταία αρκετά χρόνια. Αν δηλαδή σε ρωτήσω αν το ''τσιγκανάκι'' ήταν το καλύτερο άσμα θα μου πεις ναι; Αμφιβάλω... Ή μήπως το δώσε ένα τέλος ήταν το καλύτερο από τις Αυτοτελείς; Για να μην μιλήσω για τον ύμνο ''Μα εγώ είμαι Έλληνας'', τραγούδι που έγινε γνωστό από εμάς τους νοτικούς δίχως να παιχτεί ποτέ και πουθενά. Φυσικά, δεν ισχυρίζομαι ότι με τον Γονίδη παίζουν ακριβώς τα ίδια προβλήματα, αλλά μην μου πεις ότι η υποστήριξη προς τον Νότη ή κάποιες απόψεις του καθόταν ποτέ καλά στον μιντιακό κόσμο.
Άβαταρ μέλους
Mixalisvolos
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Μαρ 19, 2018 8:17 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mixalisvolos »

Οι .eu ανέβασαν story με Δάντη στο χειμώνας ειναι και ταγκ τον ίδιο.Πάει για 3ο όνομα ή τυχαίο;
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Mixalisvolos έγραψε: Τρί Ιούλ 23, 2019 12:56 am Οι .eu ανέβασαν story με Δάντη στο χειμώνας ειναι και ταγκ τον ίδιο.Πάει για 3ο όνομα ή τυχαίο;
Τίποτα δεν αποκλείεται. Δύο φορές είχε παίξει το όνομα του Δάντη τα τελευταία χρόνια για συμμετοχή σε σχήμα. Εκανε reporst από το fan club το story γράφοντας "H βιντεοσκόπηση έγινε όταν τραγουδούσαμε στο στούντιο. Όμορφη συναδελφική στιγμή, με ένα τραγούδι που όπως φαίνεται, θα ζήσει για πάντα..."
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

Scorpion86 έγραψε: Τρί Ιούλ 23, 2019 1:33 am
Mixalisvolos έγραψε: Τρί Ιούλ 23, 2019 12:56 am Οι .eu ανέβασαν story με Δάντη στο χειμώνας ειναι και ταγκ τον ίδιο.Πάει για 3ο όνομα ή τυχαίο;
Τίποτα δεν αποκλείεται. Δύο φορές είχε παίξει το όνομα του Δάντη τα τελευταία χρόνια για συμμετοχή σε σχήμα. Εκανε reporst από το fan club το story γράφοντας "H βιντεοσκόπηση έγινε όταν τραγουδούσαμε στο στούντιο. Όμορφη συναδελφική στιγμή, με ένα τραγούδι που όπως φαίνεται, θα ζήσει για πάντα..."
Σκορπιε εκτός από Δάντη ξέρεις κανένα άλλο όνομα που παίζει για 3ο όνομα;
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Tsachno21 έγραψε: Τρί Ιούλ 23, 2019 1:37 am
Scorpion86 έγραψε: Τρί Ιούλ 23, 2019 1:33 am
Mixalisvolos έγραψε: Τρί Ιούλ 23, 2019 12:56 am Οι .eu ανέβασαν story με Δάντη στο χειμώνας ειναι και ταγκ τον ίδιο.Πάει για 3ο όνομα ή τυχαίο;
Τίποτα δεν αποκλείεται. Δύο φορές είχε παίξει το όνομα του Δάντη τα τελευταία χρόνια για συμμετοχή σε σχήμα. Εκανε reporst από το fan club το story γράφοντας "H βιντεοσκόπηση έγινε όταν τραγουδούσαμε στο στούντιο. Όμορφη συναδελφική στιγμή, με ένα τραγούδι που όπως φαίνεται, θα ζήσει για πάντα..."
Σκορπιε εκτός από Δάντη ξέρεις κανένα άλλο όνομα που παίζει για 3ο όνομα;
Δεν έχω ιδέα. Απλά σαν σκέψη μου ήρθε Δήμας στο μυαλό. Και θα είναι κι ένας συνδετικός κρίκος ανάμεσα τους, τους γνωρίζεις, τους έχει γράψει κομμάτια, έχει καλή σχέση μαζι τους, οπότε γιατί όχι. Υπάρχουν πάντως επιλογές για τρίτο όνομα. Ενα ακόμα όνομα που θα έβαζα εγώ είναι η Φανή η Δρακοπούλου η οποία μετά την εγκυμοσύνη της επανέρχεται σιγά-σιγα. Εχει συνεργαστεί και με τους δύο. Το θέμα είναι τι θα αναζητησουν ως τρίτο. Θα πάνε σε υπολογίσιμο καλλιτέχνη τύπου Παπαδόπουλου πέρσι ή σε στυλ τελείως συμπληρωματικό, τύπου Ελευθερίου...
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Πολλά παιδιά από Κύπρο γράφουν αυτές τις μέρες ότι ο Νότης έρχεται κτλ.Γνωρίζουμε τι υπάρχει στο πρόγραμμα;;;
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Το είχα γράψει πριν μέρες ότι συζητάει για 1-2 εμφανίσεις στην Κύπρο.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Άβαταρ μέλους
KeepNoting
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 02, 2015 4:16 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από KeepNoting »

Πιθανη ημερομηνια εναρξης;
Ένα γράμμα να μου στείλεις...
Άβαταρ μέλους
ilias16
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 8:30 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ilias16 »

Η αποστολή του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού διασκέδαζε με άρχοντα σήμερα και συγκεκριμένα χόρευαν το Να ξαναρθείς... :lol:
Να'ρθεις ξανά ΧΑΡΑΜΑΤΑ.......
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
IoannisHelPo
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Φεβ 15, 2019 12:24 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από IoannisHelPo »


Πολύ ομορφο και σπάνιο σκηνικό στο δεύτερο ρεφρέν
Εχει τα αστέρια συντροφιά
IoannisHelPo
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Φεβ 15, 2019 12:24 am

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από IoannisHelPo »



Ακούγοντας και αυτό το βιντεάκι στην βραδινή μου δόση απόρησα πρέπει να ναι σχετικά πρόσφατο 5ετιας αν δεν κάνω λάθος
Όμως η τοποθέτηση της φωνής του ειδικά στο μα
Εσυ με καις είναι σαν να ακούς τον νοτη του Ρεξ μήπως δεν φτάιει τόσο πολύ η ηλικία και η κούραση απλώς αποφάσισε να ερμηνεύει πιο μπάσα και όχι τόσο μελωδικά ;

Όχι τίποτα άλλο απλά έχει πέσει το φόρουμ κουβέντα να γίνεται 😂
Εχει τα αστέρια συντροφιά
Tsachno21
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 7:15 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tsachno21 »

IoannisHelPo έγραψε: Πέμ Αύγ 08, 2019 1:00 am

Ακούγοντας και αυτό το βιντεάκι στην βραδινή μου δόση απόρησα πρέπει να ναι σχετικά πρόσφατο 5ετιας αν δεν κάνω λάθος
Όμως η τοποθέτηση της φωνής του ειδικά στο μα
Εσυ με καις είναι σαν να ακούς τον νοτη του Ρεξ μήπως δεν φτάιει τόσο πολύ η ηλικία και η κούραση απλώς αποφάσισε να ερμηνεύει πιο μπάσα και όχι τόσο μελωδικά ;

Όχι τίποτα άλλο απλά έχει πέσει το φόρουμ κουβέντα να γίνεται 😂
Εγω νομίζω ότι παίζει ρόλο και η κούραση.. Το βίντεο αν δεν κάνω λάθος είναι από Πύλη Αξιού πέρυσι.
Άβαταρ μέλους
Scorpion86
Δημοσιεύσεις: 3786
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 8:20 pm

Re: Νότης Σφακιανάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scorpion86 »

Tsachno21 έγραψε: Πέμ Αύγ 08, 2019 12:53 pm
IoannisHelPo έγραψε: Πέμ Αύγ 08, 2019 1:00 am

Ακούγοντας και αυτό το βιντεάκι στην βραδινή μου δόση απόρησα πρέπει να ναι σχετικά πρόσφατο 5ετιας αν δεν κάνω λάθος
Όμως η τοποθέτηση της φωνής του ειδικά στο μα
Εσυ με καις είναι σαν να ακούς τον νοτη του Ρεξ μήπως δεν φτάιει τόσο πολύ η ηλικία και η κούραση απλώς αποφάσισε να ερμηνεύει πιο μπάσα και όχι τόσο μελωδικά ;

Όχι τίποτα άλλο απλά έχει πέσει το φόρουμ κουβέντα να γίνεται 😂
Εγω νομίζω ότι παίζει ρόλο και η κούραση.. Το βίντεο αν δεν κάνω λάθος είναι από Πύλη Αξιού πέρυσι.
Απο την Πύλη Αξιού το 2014 ειναι. Δείτε την περιγραφή στο βίντεο.
Καληνύχτα. Η καρδιά μου σου μιλάει...
Απάντηση